Jaki prezent podarować bliskiej osobie?

Problem z wyborem prezentu dla bliskiej osoby jest zjawiskiem dość powszechnym. Zapewne każdy zna choć jedną osobę, która pomysłu na idealny podarunek poszukiwała w otchłaniach internetu. Brak kreatywności nie oznacza, że nie wiemy, czym bliska nam osoba się interesuje albo co lubi. Czasem po prostu mama, chłopak czy babcia wszystko już mają lub otrzymali to, czego potrzebowali, jako prezent na inną okazję. Jaką więc niespodziankę sprawić drugiej osobie, kiedy wszystkie pomysły zostały wyczerpane?

Określ swój budżet

Wbrew pozorom jest to bardzo ważny, a nawet kluczowy, krok podczas wybierania idealnego prezentu dla bliskiej osoby. W końcu najpierw musimy przemyśleć, na co pozwala nam nasza kieszeń i czy po zakupie określonej rzeczy nie będziemy musieli żywić się chlebem i wodą do końca miesiąca. Jeżeli urodziny lub inne wydarzenie odbywają się dopiero za kilka miesięcy, ale już snujemy plany o tym, co kupimy, warto zacząć odkładać pieniądze na ten konkretny wydatek – nasz portfel nam później za to podziękuje. Budżet jest i to nie mały, lecz pomysłu brak? Czas przejść do kolejnego kroku.

Zrób research

Mało kto rejestruje to, co mówi druga osoba – a to kardynalny błąd podczas poszukiwań idealnego podarunku. Bardzo często, czy to w rozmowie, czy podczas codziennych czynności, bliscy komunikują swoje potrzeby na wiele różnych sposobów. Jedni narzekają, że coś im się zepsuło i przydałby się nowy sprzęt, inni wspominają, że przyjaciółka/sąsiadka/znajoma kupiła sobie coś fajnego i tej osobie też by się to przydało. Przykładów jest mnóstwo, a pomysły leżą na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko wsłuchać się w potrzeby innych.

Postaw na oryginalność

No dobrze, a co jeśli bliscy zostali wysłuchani, lecz nie podali żadnych konkretnych pomysłów? Trzeba obrać inną drogę. Jak wszyscy wiedzą, perfumy, paski i książki to eleganckie podarunki, lecz już dawno odeszły do lamusa. Te rzeczy oczywiście nie są złe, ale powinno się je traktować jako ostateczne koło ratunkowe, a nie główny pomysł na prezent. W obecnym świecie, kiedy mamy miliony innych możliwości na upominek, tego typu rzecz nie wzbudzi pożądanego zaskoczenia i zadowolenia. Może warto skierować się w stronę nowoczesnej technologii lub gadżetów, które ułatwią codzienne życie? Chłopak lubi chodzić na siłownię? Opaska mierząca ilość spalonych kalorii czy puls sprawdzi się idealnie. Córka narzeka na korki podczas jazdy autobusem na uczelnię? Popularna obecnie elektryczna hulajnoga rozwiąże jej problem. Żona nienawidzi myć okien? Sprzęt robiący to za nią będzie strzałem w dziesiątkę. A jeśli pomysłów na takie przedmioty nadal brakuje, można postawić na najnowszy model telefonu, tablet, ogromny telewizor czy małe sprzęty do pielęgnacji ciała i poprawy urody. Tego typu gadżety nigdy się nie nudzą i zawsze budzą radość obdarowanego.

A może adrenalina?

Masz w domu miłośnika adrenaliny i człowieka, któremu zawsze mało wrażeń? Skok na bungee, ze spadochronem czy lot w tunelu aerodynamicznym to traf w sedno. Nie dość, że osoba, która otrzyma bon na taką aktywność będzie wniebowzięta, to zapamięta taki wypad na długo, o ile nie na całe życie. Obecnie, w internecie można znaleźć oferty pakietów zawierających kilkanaście ekstremalnych atrakcji. Osoba obdarowana ma cały wachlarz możliwości i decyduje się na jedną, którą może zrealizować. Jest to świetna opcja dla osób, które nie wiedzą, jaka aktywność najbardziej spodoba się bliskiemu, któremu prezent ma zostać wręczony. W rezultacie obydwie osoby – obdarowująca i obdarowana – są zadowolone.

Powyższe rady są najlepszymi sposobami na znalezienie pomysłu na prezent, gdy brak kreatywności dopada człowieka. Z nimi znalezienie koncepcji na udany podarunek będzie dziecinnie prosty – wystarczy wprowadzić je w życie i obserwować, jak idee przychodzą do nas same.

Więcej informacji

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie TakaPaka.pl – sklep internetowy z prezentami i gadżetami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *