Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Każdy z nas pragnie znaleźć osobę, z którą będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. Jako istoty społeczne mamy naturalną skłonność do łączenia się w pary. Lubimy robić coś wspólnie, mieć partnera do dyskusji, wyjść i wyjazdów. Aby jednak związek był szczęśliwy trzeba spełnić kilka podstawowych warunków.

Właściwe dobranie się w parę

Warunkiem szczęśliwego związku jest dobór odpowiedniego partnera. Zwykle szukamy osób, które choć po części są do nas podobne. Przyciągają nas podobne zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu i wspólni znajomi. Zazwyczaj też wybieramy kogoś z podobnego środowiska. Duża część par to osoby, które mieszkały blisko siebie jednak w obecnych czasach mobilności i wielu możliwości komunikacji zdarzają się także związki zawierane na dużych odległościach. Aby właściwie dobrać się w parę należy kierować się własnymi preferencjami, szukać takiej osoby, z którą przede wszystkim czujemy się dobrze. Niestety wiele osób wchodzi w niewłaściwe związki pod wpływem nacisków środowiska.

Dotyczy to przede wszystkim osób, które nie są już młode. Gdy rówieśnicy dawno już zawarli związki małżeńskie i mają dzieci, osoby, które zostały samotne mają skłonność do łączenia się z kimś, kto nie do końca im odpowiada. Podobnie rzecz dzieje się u wszystkich osób z niską samooceną oraz u tych, które wyszły z dysfunkcyjnych rodzin. Takie osoby nie wierzą, że zasługują na kogoś lepszego, uważają, że nikt im się już nie trafi i często decydują się na pierwszą osobę, która po prostu będzie zainteresowana.

Główne fundamenty związku

Wiele osób zastanawia się, co w związku jest najważniejsze. Niewątpliwie za fundamentalne należy uznać wzajemne zaufanie i szacunek. Partnerzy mogą się różnić, ale zawsze muszą się szanować i być wobec siebie szczerzy. Partnerowi zawsze należy poświęcać czas i zainteresowanie. Powinien on stać na pierwszym miejscu, co do ważności. Choć w związku niezwykle istotne są czułość i intymność to nie można też nie doceniać przyjaźni. Partnerzy muszą móc na siebie liczyć, dawać sobie poczucie bezpieczeństwa.

Jak dbać o związek?

O każdy związek trzeba dbać, nawet o ten wieloletni. Zawsze warto spędzać ze sobą dużo czasu. Partnerzy powinni robić razem różne rzeczy. Chodzi tutaj o rozrywki takie jak wyjścia do klubu, wycieczki czy wyjazdy, ale także i o obowiązki takie jak zakupy, sprzątanie, pranie. Dobrze jest, gdy mają wspólnych znajomych, z którymi miło spędzają czas. Jednocześnie wskazane jest by każdy z partnerów miał także tylko swoich znajomych, by spotykać się bez partnera i czuć pewną odrębność. W udanym związku liczą się drobne gesty jak kwiaty, komplementy czy pomoc w codziennych sprawach. Każdy z partnerów powinien dbać o swoją atrakcyjność fizyczną i intelektualną by ciągle móc czymś zaciekawiać i zaskakiwać partnera. Na co dzień potrzebne jest także wyznawanie sobie uczuć i zapewnianie o swoim przywiązaniu i wzajemnym docenianiu. Warto także motywować i inspirować swojego partnera do rozwoju i podejmowania zawodowych i życiowych wyzwań.

Więcej informacji

Na stronie https://www.uwodzenie.org/ znajdziesz porady i wskazówki dot. skutecznego uwodzenia i nie tylko – sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *