Jak stworzyć prezentację multimedialną w pakiecie marki Apple?

Warto wiedzieć, jak zrobić dobrą prezentację multimedialną i jakim sprzętem się tutaj warto posłużyć. Jak wiadomo, dobrze przygotowana prezentacja multimedialna jest doskonałym wsparciem dla każdego występu. Warto poznać cały proces tworzenia prezentacji, od wyboru odpowiedniego narzędzia do przeniesienia prezentacji do zewnętrznego medium.

Proces tworzenia prezentacji

Warto spędzić dużo czasu na każdej prezentacji i starać się dbać o każdy szczegół. Zanim uruchomisz komputer, zrób dobrą notatkę z prezentacji. Plan prezentacji jest podstawą, aby rozpocząć pracę przy komputerze. Dobrze przygotowany plan prezentacji zawierający słowa kluczowe, które chcemy przekazać, może zaoszczędzić wiele czasu.

Aby stworzyć plan prezentacji multimedialnej, wystarczy prosta kartka papieru i ołówek. Możemy również wykorzystać do tego celu komputer marki Apple, który posiada odpowiednie programy do tworzenia dobrej prezentacji. Głównym wyposażeniem jest oczywiście laptop, zasilacz, przełącznik suwakowy i adapter komputerowy. Tutaj najlepiej sprawdzi się sprzęt marki Apple.

Jaki sprzęt będzie potrzeby?

Standardowym formatem wyświetlanym przez projektory jest 4:3, ale częściej można również znaleźć formaty 16:9 i 16:10, np. marki Apple. Prezentacja musi być przygotowana w odpowiednim formacie, w przeciwnym razie zostanie zmieniona i może wyglądać zupełnie inaczej niż na ekranie komputera. Może się tutaj przydać np. pakiet iWork, w skład, którego wchodzą Pages, czyli edytor tekstu i Keynote, czyli program do tworzenia prezentacji.

Dla użytkowników domowych, czy osób prowadzących małą firmę zestaw takiego rodzaju narzędzi, jaki otrzymujemy w tym pakiecie jest wystarczający do wygodnej pracy z dokumentami i nad prezentacją multimedialną.

Wybór odpowiedniego narzędzia

Możemy teraz usiąść przy stole i włączyć komputer. Jednak w tej chwili mamy dylemat, który program jest najlepszy do stworzenia naszej doskonałej prezentacji multimedialnej. Dobre wyposażenie w tym zakresie mają komputery Apple. Mowa o programie Keynote. Warto jednak wiedzieć, że w każdym narzędziu możemy stworzyć dobrą prezentację. Dobrze wykonane prezentacje multimedialne to nie milion dodatków, ani skomplikowane animacje. W większości przypadków prostota idzie w parze z dobrym odbiorem.

Keynote jest prawdopodobnie najbardziej niedowartościowanym narzędziem w całym pakiecie. Chociaż można by pomyśleć, że jest to proste narzędzie, ma ono prawie nieskończone możliwości. Jest to rozwiązanie dla osób, które potrzebują wielu zaawansowanych funkcji. Kolejnym elementem wpływającym na odbiór prezentacji multimedialnej jest ilość i jakość slajdów. Przyda się także Aperture 3 w komputerach Apple, który oferuje zaawansowane, ale i łatwe w użyciu narzędzia do precyzyjnego projektowania zdjęć, prezentacji zdjęć i zarządzania dużą biblioteką. Profesjonalne funkcje w połączeniu z prostotą iPhoto, dziesiątki gotowych ustawień korekcji, edycja pełnoekranowa to tylko część możliwości Aperture 3. Dzięki temu programowi łatwo opracujemy i załączymy zdjęcia do prezentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *