Dobre na start działalności – wirtualne biuro

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wirtualne biura w Warszawie? Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na tego typu usługi? W tym artykule postaramy się pokazać zalety tego typu biura.

Dobre na start działalności

Zakładając nową firmę musimy liczyć się z tym, że będziemy potrzebowali stałego adresu pod którym zarejestrujemy naszą działalność. Wynajęcie własnego biura to w Warszawie wysokie koszta tym bardziej dla świeżo otwartych firm, które potrzebują czasu na rozwinięcie skrzydeł. Wtedy staramy się ograniczać jak najbardziej te koszta a wirtualne biuro w Warszawie jak najbardziej nam w tym pomoże. Wiele firm nie potrzebuje stałego miejsca do pracy a tylko adres dla swojej działalności.

Obsługa administracyjna

Większość firm zajmujących się wynajmem biur, oferuje również obsługę administracyjną działalności. W takim pakiecie na wybrany adres może przychodzić korespondencja, która odbierana jest przez pracownika biura. Klient taką korespondencję może odebrać w dogodnym czasie z biura. Jest to niezwykle wygodna sprawa kiedy, właściciel firmy lub pracownicy pracują na mieście i nie ma osoby, która mogłaby takie listy odbierać. Jest to dużo wygodniejsza opcja niż stanie w urzędowych kolejkach z awizo. Istnieje również pakiet skanowania i wysyłania dokumentów drogą elektroniczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu pocztę będziemy mieli na bieżąco bez potrzeby odbierania jej osobiście. Pocztę możemy odebrać w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. Jest to szczególnie wygodne kiedy wyjeżdżamy na urlop czy wyjazd służbowy.

Lokalizacja

Powodem dla którego głównie decydują się klienci na tego typu usługę jest prestiżowa lokalizacja. Przeważnie biura te zlokalizowane są na największych i najbardziej znanych warszawskich ulicach. Są branże w których jest to niezwykle ważne i klienci bardzo zwracają uwagę właśnie na adres siedziby. Taki adres buduje zaufanie u klientów i chętniej chcą z nami współpracować. Jest to również ułatwienie dla osób zainteresowanych samym wynajmem. Nie ma problemu z dojazdem do takiego biura jeśli mamy taką potrzebę.

Sale konferencyjne

Duża cześć wirtualnych biur w Warszawie posiada również sale konferencyjne, indywidualne małe biura bądź przestrzeń coworking. Jest to niezwykle przydatna opcja dla osób, które chcą w sposób profesjonalny zamiast w zatłoczonej i głośnej kawiarni spotkać się z klientem, bądź popracować w ciszy i spokoju w dogodnych warunkach. W takich miejscach mamy przeważnie do dyspozycji sprzęt biurowy taki jak drukarka, skaner, fax, a w tych lepiej wyposażonych można spotkać również projektor do prezentacji. Oprócz tego na wyposażeniu mamy kawę, herbatę, cukier. Dostęp do internetu oczywiście to również standard.

Jak widać wirtualne biuro w Warszawie to dużo plusów. Z pewnością jest ich dużo więcej, w artykule wspomnieliśmy tylko o kilku z nich. Jednak warto przed podpisaniem umowy dobrze zapoznać się z nią. Najważniejszy jest okres na jaki umowa jest podpisywana. Powinno zależeć nam na długiej współpracy ponieważ wszystkie zmiany w KRS to dużo formalności i dodatkowe koszta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *