Dobra jakość odzieży ochronnej

Dzięki odzieży ochronnej wielu pracowników ma zapewnione bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania obowiązków służbowych. Zadaniem pracodawców jest inwestowanie w ubrania wysokiej jakości, modele spełniające wyśrubowane normy produkcji, a także odpowiadające warunkom pracy podwładnych. Na co zwracać uwagę, wybierając odzież ochronną i roboczą?

Indywidualne potrzeby

Odzież ochronna powinna zostać dopasowana do potrzeb konkretnego pracownika. Jeżeli w skład zespołu wchodzi wiele osób, warto zadbać chociażby o zróżnicowaną rozmiarówkę ubrań. Nieco inne będą też modele, przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Widać to najbardziej w kroju noszonej odzieży. Nawet jeżeli wszyscy pracownicy otrzymują ubrania w tym samym kolorze, to jednak w przypadku pań lepiej sprawdzą się modele podkreślające sylwetkę. Takie szczegóły wydają się nie mieć znaczenia, ale przekładają się na dobre samopoczucie pracowników. Ono z kolei ma fundamentalne znaczenie w kształtowaniu rezultatów pracy całego zespołu.

Dobra jakość odzieży ochronnej

Nie ma sensu inwestować w odzież ochronną o wątpliwej jakości. Po pierwsze może ona nie zapewniać bezpieczeństwa podwładnym, a poza tym jej trwałość też pozostawi sporo do życzenia. Zmuszając pracowników do noszenia podniszczonych ubrań, psuje się nie tylko ich nastrój. Niekorzystnie wpływa to także na wizerunek firmy. Dobrej jakości odzież ochronna stanowi natomiast inwestycję na dłuższy czas. Lepiej zapłacić za nią nieco więcej zamiast kupować co chwilę kolejne zestawy ubrań roboczych.

Ubrania dopasowane do stanowiska

Elektrykom przyda się antyelektrostatyczna odzież ochronna. Spawacze noszą ubrania trudnopalne i chroniące przed poparzeniem. Natomiast w przypadku drogowców kluczowe znaczenie będzie miała dobra widoczność ze znacznej odległości. Już na tych trzech przykładach dobrze widać, że w zależności od specyfiki wykonywanego zawodu potrzebne będą nieco inne ubrania robocze. Nie ma tu uniwersalnych rozwiązań, które pasowałyby wszystkim. Oferta sklepów z odzieżą ochronną jest na szczęście szeroka i bez trudu znajdzie się w niej coś na miarę własnych potrzeb.

Reklamowa odzież robocza

Właściciele firm chętnie wykorzystują odzież roboczą podwładnych do promowania swojej działalności. Jest to jak najbardziej uzasadnione, zwłaszcza w przypadku pracowników terenowych oraz osób, na co dzień odpowiedzialnych za kontakty z klientami. Reklamodawcy tym chętniej sięgają po odzież z logo czy nazwą firmy, że wykonanie takiego nadruku nie kosztuje obecnie wiele. Zwłaszcza gdy składa się zamówienie na większą liczbę ubrań.

Odzież robocza, w tym ubrania ochronne, to zdawałoby się proste zagadnienie. Tymczasem ich wybór poprzedza kilka mniejszych decyzji, dotyczących zarówno estetyki, jak i walorów praktycznych. Na rynku pojawiają się wciąż nowe propozycje, co może nie ułatwia samego wyboru, ale pozwala zadbać o pracowników jeszcze pełniej. Szeroka gama kolorów i materiałów daje szerokie możliwości dopasowania odzieży do potrzeb firmy i poszczególnych członków zespołu.

Dodatkowe informacje

Sprawdź dodatkowe informacje o odzieży roboczej na stronie sklepu internetowego bhpnawigator.com.pl – sprawdź asortyment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *